Dla kogo dedykowane są buty ortopedyczne?

Problemy ortopedyczne będą dotyczyć, jak się okazuje bardzo dużej ilości osób. Niestety w naszym społeczeństwie przez lata ignorowano te kwestie, co jednak ostatecznie nierzadko kończyło się dużymi problemami. Wystarczy wskazać tylko na nieprawidłową postawę, która mogła wynikać z koślawych kolan albo stóp. Z pomocą przychodzić oczywiście może obuwie ortopedyczne, rekomendowane przez doświadczonych terapeutów i lekarzy. Ortopedzi od wielu lat wskazują na konieczność noszenia takich butów i wkładek, które rzeczywiście potrafią zdziałać cuda.

Czy każdy musi nosić buty ortopedyczne?

Oczywiście, zanim zdecydujemy się na zakup takich butów dla nas albo dla naszych dzieci, powinniśmy zastanowić się nad tym, czy rzeczywiście występuje u nas jakaś wada. To zawsze określa lekarz, choć niejednokrotnie już gołym okiem widać, czy jakiś problem rzeczywiście tu powstał. Najpierw więc wymagana będzie profesjonalna diagnostyka. Najlepiej udać się do jakiegoś doświadczonego ortopedy, który fachowym okiem określi, czy mamy jakiś problem ze stopami. W przypadku małych dzieci decyzję taką potrafi podjąć już nawet pediatra. Kluczowy jednak będzie bardzo szczegółowy i dokładny wywiad. Poza tym niezbędne jest badanie manualne i podoskopowe. W dzisiejszych czasach dochodzić jeszcze będzie badanie komputerowe, jeżeli chodzi o rozkład nacisku stóp w przypadku podłoża. Bardziej zaawansowane badania, które mogą rekomendować buty ortopedyczne  ,to oczywiście wideo analiza chodu, a także biegu na bieżni. Ważne jednak, abyśmy się skontaktowali ze świadczonymi ortopedami i fizjoterapeutami.

Czym charakteryzują się nowoczesne wkładki ortopedyczne?

Oczywiście przy okazji, gdy kupujemy tego rodzaju buty, to można pomyśleć także o wkładkach. Najczęściej można je kupić w tych samych punktach sprzedażowych. Bardzo ważne jest to, abyśmy zwrócili uwagę na to, w jakiej technologii zostały wykonane te produkty. Najczęściej rekomenduje się rozwiązania bazujące na indywidualnym formowaniu wkładek. Chodzi tu o specjalne silikonowe poduszki, które zawsze gwarantują dopasowanie do stóp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.